API Delevan 5022R-164G
5022R-164G picture photo
Mfg. Part Number
5022R-164G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 160UH 230MA 6.4 OHM
Datasheet Download
5022R-164G.pdf
Availability of 5022R-164G
QUANTITY
5022R-164G Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-164G
Internal Part NumberEIS-5022R-164G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance160µH
Tolerance±2%
Current Rating230mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-164G
Related Links5022R, 5022R-164G Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-164G Details Description
Related parts for 5022R-164G
RES SMD 309 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
THERMSTR PTC 150DEG C TRANS TEMP datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 78.9VC AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LEVEL BKLT GN/YW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 25POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf