API Delevan 5022R-183F
5022R-183F picture photo
Mfg. Part Number
5022R-183F
Brief Description
FIXED IND 18UH 388MA 2.25 OHM
Datasheet Download
5022R-183F.pdf
Availability of 5022R-183F
QUANTITY
5022R-183F Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-183F
Internal Part NumberEIS-5022R-183F
Material - CorePhenolic
Inductance18µH
Tolerance±1%
Current Rating388mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.25 Ohm Max
Q @ Freq75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant34MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-183F
Related Links5022R, 5022R-183F Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-183F Details Description
Related parts for 5022R-183F
FIXED IND 7.5UH 765MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
2.0 WTB HDR ASSY ST 8CKT datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING W/COVER RJ45 JACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 400VDC datasheet.pdf