API Delevan 5022R-221F
5022R-221F picture photo
Mfg. Part Number
5022R-221F
Brief Description
FIXED IND 220NH 2.58A 55 MOHM
Datasheet Download
5022R-221F.pdf
Availability of 5022R-221F
QUANTITY
5022R-221F Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-221F
Internal Part NumberEIS-5022R-221F
Material - CorePhenolic
Inductance220nH
Tolerance±1%
Current Rating2.58A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-221F
Related Links5022R, 5022R-221F Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-221F Details Description
Related parts for 5022R-221F
FERRULE WIRE BEIGE 2AWG 50PC datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC16H/AE16M/ASC16H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 8SIP datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY FLANGE 10AMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf