API Delevan 5022R-333H
5022R-333H picture photo
Mfg. Part Number
5022R-333H
Brief Description
FIXED IND 33UH 337MA 3 OHM SMD
Datasheet Download
5022R-333H.pdf
Availability of 5022R-333H
QUANTITY
5022R-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-333H
Internal Part NumberEIS-5022R-333H
Material - CorePhenolic
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating337mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant19MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-333H
Related Links5022R, 5022R-333H Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-333H Details Description
Related parts for 5022R-333H
IC DAC 12BIT W/REF 24-DIP datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 50V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 111K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 100PC datasheet.pdf