API Delevan 5022R-471J
5022R-471J picture photo
Mfg. Part Number
5022R-471J
Brief Description
FIXED IND 470NH 1.75A 120 MOHM
Datasheet Download
5022R-471J.pdf
Availability of 5022R-471J
QUANTITY
5022R-471J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-471J
Internal Part NumberEIS-5022R-471J
Material - CorePhenolic
Inductance470nH
Tolerance±5%
Current Rating1.75A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant310MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-471J
Related Links5022R, 5022R-471J Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-471J Details Description
Related parts for 5022R-471J
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 760MA 174 MOHM TH datasheet.pdf
RES 430K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .380" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.43UF RADIAL datasheet.pdf