API Delevan 5022R-472J
5022R-472J picture photo
Mfg. Part Number
5022R-472J
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 375MA 2.6 OHM
Datasheet Download
5022R-472J.pdf
Availability of 5022R-472J
QUANTITY
5022R-472J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-472J
Internal Part NumberEIS-5022R-472J
Material - CorePhenolic
Inductance4.7µH
Tolerance±5%
Current Rating375mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-472J
Related Links5022R, 5022R-472J Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-472J Details Description
Related parts for 5022R-472J
MULTI-PAIR 8COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG GRY 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf