Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ61JE-LC
D38999/26ZJ61JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61JE-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ61JE-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ61JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ61JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ61JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61JE-LC
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FRAM 28TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VFQFN datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 65POS HL LOW P datasheet.pdf