API Delevan 5022R-561G
5022R-561G picture photo
Mfg. Part Number
5022R-561G
Brief Description
FIXED IND 560NH 1.645A 135 MOHM
Datasheet Download
5022R-561G.pdf
Availability of 5022R-561G
QUANTITY
5022R-561G Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-561G
Internal Part NumberEIS-5022R-561G
Material - CorePhenolic
Inductance560nH
Tolerance±2%
Current Rating1.645A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)135 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-561G
Related Links5022R, 5022R-561G Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-561G Details Description
Related parts for 5022R-561G
IC REG LDO 1.8V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 2CH SRL OUT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
NON INSL BUTTED SEAM FORK TERMIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf