API Delevan 5022R-684J
5022R-684J picture photo
Mfg. Part Number
5022R-684J
Brief Description
FIXED IND 680UH 116MA 27.2 OHM
Datasheet Download
5022R-684J.pdf
Availability of 5022R-684J
QUANTITY
5022R-684J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-684J
Internal Part NumberEIS-5022R-684J
Type-
Material - CoreIron
Inductance680µH
Tolerance±5%
Current Rating116mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)27.2 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3.1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-684J
Related Links5022R, 5022R-684J Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-684J Details Description
Related parts for 5022R-684J
GDT 350V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 24-26AWG GOLD datasheet.pdf
IC AMP SPEAKER ANALOG 44-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 6POS ORG datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
Connector Receptacle 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf