Sullins Connector Solutions AYM30DRSH
AYM30DRSH picture photo
Mfg. Part Number
AYM30DRSH
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
AYM30DRSH.pdf
Availability of AYM30DRSH
QUANTITY
AYM30DRSH Order Process
Ship out your order
Specifications of AYM30DRSH
Internal Part NumberEIS-AYM30DRSH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AYM30DRSH
Related LinksAYM3, AYM30DRSH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AYM30DRSH Details Description
Related parts for AYM30DRSH
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS GLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.6A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CIC VERT 4POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN +/-09V datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 32VAC/VDC 8AG datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 M40 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.62UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf