Intersil ISL28025FI60Z-T
ISL28025FI60Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ISL28025FI60Z-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Supply Controllers, Monitors
Brief Description
IC VOLT MONITOR PRECISION 16WLCS
Datasheet Download
ISL28025FI60Z-T.pdf
Availability of ISL28025FI60Z-T
QUANTITY
ISL28025FI60Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL28025FI60Z-T
Internal Part NumberEIS-ISL28025FI60Z-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Supply Controllers, Monitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsDigital Power Monitor
Voltage - Input0 V ~ 60 V
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Current - Supply1.3mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package16-WLCSP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL28025FI60Z-T
Related LinksISL2802, ISL28025FI60Z-T Datasheet, Intersil Distributor
ISL28025FI60Z-T Details Description
Related parts for ISL28025FI60Z-T
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 20POS .100 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LEFT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 3000W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 STEEL 8MM datasheet.pdf