API Delevan 5022R-912H
5022R-912H picture photo
Mfg. Part Number
5022R-912H
Brief Description
FIXED IND 9.1UH 638MA 800 MOHM
Datasheet Download
5022R-912H.pdf
Availability of 5022R-912H
QUANTITY
5022R-912H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-912H
Internal Part NumberEIS-5022R-912H
Material - CorePhenolic
Inductance9.1µH
Tolerance±3%
Current Rating638mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-912H
Related Links5022R, 5022R-912H Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-912H Details Description
Related parts for 5022R-912H
CONN PLUG VERT 96 POS .100 DIN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 80MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
4W 2X 12V DC INPUT 8.4-36V datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
SENSOR PROX 0.8MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf