API Delevan 5022R-912H
5022R-912H picture photo
Mfg. Part Number
5022R-912H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 9.1UH 638MA 800 MOHM
Datasheet Download
5022R-912H.pdf
Availability of 5022R-912H
QUANTITY
5022R-912H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-912H
Internal Part NumberEIS-5022R-912H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance9.1µH
Tolerance±3%
Current Rating638mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-912H
Related Links5022R, 5022R-912H Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-912H Details Description
Related parts for 5022R-912H
IC OPAMP GP 215MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1.5A SOT666 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR QUAD DHVQFN14 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR PE43502 RF SWITCH datasheet.pdf
SMART SLAVE IP67 16 NPN INPUTS datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE16 PG29 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 25POS datasheet.pdf