Vishay/BCcomponents MKP383451200JPM5T0
MKP383451200JPM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383451200JPM5T0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.51UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383451200JPM5T0.pdf
Availability of MKP383451200JPM5T0
QUANTITY
MKP383451200JPM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383451200JPM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP383451200JPM5T0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance0.51µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383451200JPM5T0
Related LinksMKP383451, MKP383451200JPM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383451200JPM5T0 Details Description
Related parts for MKP383451200JPM5T0
MOSFET N-CH 200V 3.7A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 5.08MM PNL MNT datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 158MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
KJB 37C 37#22D SKT PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf