Panasonic Electronic Components ERJ-12SF7502U
ERJ-12SF7502U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF7502U
Brief Description
RES SMD 75K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF7502U.pdf
Availability of ERJ-12SF7502U
QUANTITY
ERJ-12SF7502U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF7502U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF7502U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF7502U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF7502U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF7502U Details Description
Related parts for ERJ-12SF7502U
DUAL SM BATTERY HOLDER 18650 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SSM2519 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ES9 CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 40A 4P datasheet.pdf