Silicon Labs 502MAF-ADAF
502MAF-ADAF picture photo
Mfg. Part Number
502MAF-ADAF
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
502MAF-ADAF.pdf
Availability of 502MAF-ADAF
QUANTITY
502MAF-ADAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 502MAF-ADAF
Internal Part NumberEIS-502MAF-ADAF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCMEMS Technology and Si501/2/3/4 CMEMS Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi50x CMEMS® Programmable Oscillators
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesCMEMS® Si502
PackagingTray
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)502MAF-ADAF
Related Links502MA, 502MAF-ADAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
502MAF-ADAF Details Description
Related parts for 502MAF-ADAF
BOX ABS GRAY 4.25"L X 2.6"W datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 15A TO-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS SGL CRIMP 2MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf