Silicon Labs 503PCB-ABAF
503PCB-ABAF picture photo
Mfg. Part Number
503PCB-ABAF
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM
Datasheet Download
503PCB-ABAF.pdf
Availability of 503PCB-ABAF
QUANTITY
503PCB-ABAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 503PCB-ABAF
Internal Part NumberEIS-503PCB-ABAF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCMEMS Technology and Si501/2/3/4 CMEMS Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi50x CMEMS® Programmable Oscillators
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesCMEMS® Si503
PackagingTray
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)503PCB-ABAF
Related Links503PC, 503PCB-ABAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
503PCB-ABAF Details Description
Related parts for 503PCB-ABAF
ADAPTER MOUSE PS/2 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 505MA 900 MOHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 1.4KVAC QC TERM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES 50K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HAN Q 8/0-AGG (1100PCCK/GEL datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLACK 1' datasheet.pdf
INSIDE CORNER FITTING NON ADJUST datasheet.pdf
CONVERTOR DC-DC 6 WATT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf