Grayhill, Inc. 50L60-01-1-02N
50L60-01-1-02N picture photo
Mfg. Part Number
50L60-01-1-02N
Manufacturer
Product Category
Rotary Switches
Brief Description
SWITCH ROTARY
Datasheet Download
50L60-01-1-02N.pdf
Availability of 50L60-01-1-02N
QUANTITY
50L60-01-1-02N Order Process
Ship out your order
Specifications of 50L60-01-1-02N
Internal Part NumberEIS-50L60-01-1-02N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Devices Plating Material 30/Jan/2015
Standard Package1
Category Switches
FamilyRotary Switches
Series50
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)50L60-01-1-02N
Related Links50L60-0, 50L60-01-1-02N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
50L60-01-1-02N Details Description
Related parts for 50L60-01-1-02N
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 10A SCREW datasheet.pdf
SWITCH SNAP 0.1A SPST-NO .187QC datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.197" (5.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH datasheet.pdf