CNC Tech 510-26-6600-WH-0010F
510-26-6600-WH-0010F picture photo
Mfg. Part Number
510-26-6600-WH-0010F
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
MODULAR CBL STRAIGHT 10'
Datasheet Download
510-26-6600-WH-0010F.pdf
Availability of 510-26-6600-WH-0010F
QUANTITY
510-26-6600-WH-0010F Order Process
Ship out your order
Specifications of 510-26-6600-WH-0010F
Internal Part NumberEIS-510-26-6600-WH-0010F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeFlat, Straight Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25)
Length10.0' (3.05m)
ShieldingUnshielded
ColorWhite
Features-
StyleStandard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510-26-6600-WH-0010F
Related Links510-26-660, 510-26-6600-WH-0010F Datasheet, CNC Tech Distributor
510-26-6600-WH-0010F Details Description
Related parts for 510-26-6600-WH-0010F
FIXED IND 3.3UH 370MA 570 MOHM datasheet.pdf
WAFER SW 4P-2POS NON-SHORT datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" BLUE 6FT datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR TM23 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 876K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf