3M 929647-09-28-I
929647-09-28-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-28-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 28POS
Datasheet Download
929647-09-28-I.pdf
Availability of 929647-09-28-I
QUANTITY
929647-09-28-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-28-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-28-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-28-I
Related Links929647-, 929647-09-28-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-28-I Details Description
Related parts for 929647-09-28-I
SCR DBL LOSCR 1400V 60A ADDAPAK datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 920UF 350V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CABLE ASSY A195 NM SMA MALE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf