Silicon Labs 510ABA100M000BAG
510ABA100M000BAG picture photo
Mfg. Part Number
510ABA100M000BAG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA100M000BAG.pdf
Availability of 510ABA100M000BAG
QUANTITY
510ABA100M000BAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA100M000BAG
Internal Part NumberEIS-510ABA100M000BAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA100M000BAG
Related Links510ABA10, 510ABA100M000BAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA100M000BAG Details Description
Related parts for 510ABA100M000BAG
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 0.274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT DEV XTEND 900MHZ 1W W/ACCY datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf