Silicon Labs 510ABA125M000BAGR
510ABA125M000BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510ABA125M000BAGR
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA125M000BAGR.pdf
Availability of 510ABA125M000BAGR
QUANTITY
510ABA125M000BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA125M000BAGR
Internal Part NumberEIS-510ABA125M000BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA125M000BAGR
Related Links510ABA12, 510ABA125M000BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA125M000BAGR Details Description
Related parts for 510ABA125M000BAGR
SWITCH LIMIT ADJUSTBL ROLLR LEVR datasheet.pdf
TXRX RS232 2.5V 460KBPS 20SSOP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
ISOLATED AMP 2 CHAN DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH DIP DPDT 1POS SMT TR datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
M3 SCREW TERMINAL (BLUE) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 8-LFCSP datasheet.pdf