Silicon Labs 510ABA148M500AAG
510ABA148M500AAG picture photo
Mfg. Part Number
510ABA148M500AAG
Brief Description
OSC XO 148.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA148M500AAG.pdf
Availability of 510ABA148M500AAG
QUANTITY
510ABA148M500AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA148M500AAG
Internal Part NumberEIS-510ABA148M500AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA148M500AAG
Related Links510ABA14, 510ABA148M500AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA148M500AAG Details Description
Related parts for 510ABA148M500AAG
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 18K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 4KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
RES 5.75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf