Silicon Labs 510ABA148M500AAGR
510ABA148M500AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510ABA148M500AAGR
Brief Description
OSC XO 148.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA148M500AAGR.pdf
Availability of 510ABA148M500AAGR
QUANTITY
510ABA148M500AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA148M500AAGR
Internal Part NumberEIS-510ABA148M500AAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA148M500AAGR
Related Links510ABA14, 510ABA148M500AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA148M500AAGR Details Description
Related parts for 510ABA148M500AAGR
IC Z8 GP MCU 8K OTP 28DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-22AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
915MHZ ISM BAND OUTDOOR ANT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 10% 250 VDC RAD datasheet.pdf