Silicon Labs 510ABA212M500AAG
510ABA212M500AAG picture photo
Mfg. Part Number
510ABA212M500AAG
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA212M500AAG.pdf
Availability of 510ABA212M500AAG
QUANTITY
510ABA212M500AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA212M500AAG
Internal Part NumberEIS-510ABA212M500AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA212M500AAG
Related Links510ABA21, 510ABA212M500AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA212M500AAG Details Description
Related parts for 510ABA212M500AAG
TRANS PNP 20V 4A 6TSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC VCXO 120.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 400MA 1.205 OHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH LSZH 100M datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 108V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf