Silicon Labs 510ABA74M2500AAG
510ABA74M2500AAG picture photo
Mfg. Part Number
510ABA74M2500AAG
Brief Description
OSC XO 74.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA74M2500AAG.pdf
Availability of 510ABA74M2500AAG
QUANTITY
510ABA74M2500AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA74M2500AAG
Internal Part NumberEIS-510ABA74M2500AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA74M2500AAG
Related Links510ABA74, 510ABA74M2500AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA74M2500AAG Details Description
Related parts for 510ABA74M2500AAG
RES SMD 931 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 22V 120A 0805 datasheet.pdf
22 SIL VERT PC-TAIL MALE datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR G datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SAL10(D) datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 20TSSOP datasheet.pdf
OSC 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf