Silicon Labs 510BBA156M250BAG
510BBA156M250BAG picture photo
Mfg. Part Number
510BBA156M250BAG
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510BBA156M250BAG.pdf
Availability of 510BBA156M250BAG
QUANTITY
510BBA156M250BAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510BBA156M250BAG
Internal Part NumberEIS-510BBA156M250BAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Oscillators and Voltage Controlled Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510BBA156M250BAG
Related Links510BBA15, 510BBA156M250BAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510BBA156M250BAG Details Description
Related parts for 510BBA156M250BAG
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 15POS R/A datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM3310 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC 16:8 MUX/DEMUX QSOP datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf