Silicon Labs 510BBA200M000BAGR
510BBA200M000BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510BBA200M000BAGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510BBA200M000BAGR.pdf
Availability of 510BBA200M000BAGR
QUANTITY
510BBA200M000BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510BBA200M000BAGR
Internal Part NumberEIS-510BBA200M000BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510BBA200M000BAGR
Related Links510BBA20, 510BBA200M000BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510BBA200M000BAGR Details Description
Related parts for 510BBA200M000BAGR
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.4V 4-USPN datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf