Silicon Labs 510BBA74M2500BAGR
510BBA74M2500BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510BBA74M2500BAGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510BBA74M2500BAGR.pdf
Availability of 510BBA74M2500BAGR
QUANTITY
510BBA74M2500BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510BBA74M2500BAGR
Internal Part NumberEIS-510BBA74M2500BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510BBA74M2500BAGR
Related Links510BBA74, 510BBA74M2500BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510BBA74M2500BAGR Details Description
Related parts for 510BBA74M2500BAGR
IC REG LDO 2.5V/2.8V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A PNL MNT PLUNGER datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 13POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/11/180 SN BK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SW MINI SPDT SIM RLLR LEVER 250V datasheet.pdf