Vishay/Sprague 510D105M063AA3D
510D105M063AA3D picture photo
Mfg. Part Number
510D105M063AA3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1UF 63V 6.502X15.164 105C RAD
Datasheet Download
510D105M063AA3D.pdf
Availability of 510D105M063AA3D
QUANTITY
510D105M063AA3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510D105M063AA3D
Internal Part NumberEIS-510D105M063AA3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package470
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510D105M063AA3D
Related Links510D105, 510D105M063AA3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510D105M063AA3D Details Description
Related parts for 510D105M063AA3D
CHOKE COMM MODE 2000 OHM .5A SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 12CH 32QFN datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER .6MM 40POS PWR TERM datasheet.pdf