Vishay/Sprague 510D157M6R3CC3D
510D157M6R3CC3D picture photo
Mfg. Part Number
510D157M6R3CC3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
150UF 6.3V 10.516X16.51 105C RAD
Datasheet Download
510D157M6R3CC3D.pdf
Availability of 510D157M6R3CC3D
QUANTITY
510D157M6R3CC3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510D157M6R3CC3D
Internal Part NumberEIS-510D157M6R3CC3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package430
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510D157M6R3CC3D
Related Links510D157, 510D157M6R3CC3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510D157M6R3CC3D Details Description
Related parts for 510D157M6R3CC3D
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS W/FLANGE datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
SSD 32GB MSATA SATA II 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf