Vishay/Sprague 510D475M063AA3D
510D475M063AA3D picture photo
Mfg. Part Number
510D475M063AA3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4.7UF 63V 6.502X15.164 105C RAD
Datasheet Download
510D475M063AA3D.pdf
Availability of 510D475M063AA3D
QUANTITY
510D475M063AA3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510D475M063AA3D
Internal Part NumberEIS-510D475M063AA3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package466
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510D475M063AA3D
Related Links510D475, 510D475M063AA3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510D475M063AA3D Details Description
Related parts for 510D475M063AA3D
IC TXRX RS485/422 5V ESD 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS 10.16MM datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-100M CLEAR datasheet.pdf
INSERT ERA.2C.306. FOR 6LV datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 9 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CUTTER CARBIDE TIP 503ET datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf