Vishay/Sprague 510DX107M035CC4D
510DX107M035CC4D picture photo
Mfg. Part Number
510DX107M035CC4D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
100UF 35V 10X13 125C RAD
Datasheet Download
510DX107M035CC4D.pdf
Availability of 510DX107M035CC4D
QUANTITY
510DX107M035CC4D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510DX107M035CC4D
Internal Part NumberEIS-510DX107M035CC4D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package430
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510DX107M035CC4D
Related Links510DX107, 510DX107M035CC4D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510DX107M035CC4D Details Description
Related parts for 510DX107M035CC4D
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC VIDEO DECOD W/FILTER 100HTQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5.5A 23.6 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
02 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
VARISTOR 7MM PHEN 800A 61.2V datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf