Silicon Labs 510FBA106M250AAGR
510FBA106M250AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA106M250AAGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA106M250AAGR.pdf
Availability of 510FBA106M250AAGR
QUANTITY
510FBA106M250AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA106M250AAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA106M250AAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA106M250AAGR
Related Links510FBA10, 510FBA106M250AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA106M250AAGR Details Description
Related parts for 510FBA106M250AAGR
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 249 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC PWM IPS HIGH SIDE DPAK-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINER 9POS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
PAIR STITCHED VERT HEADER datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf