Microchip Technology DSC1121DL2-025.0000
DSC1121DL2-025.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DL2-025.0000
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DL2-025.0000.pdf
Availability of DSC1121DL2-025.0000
QUANTITY
DSC1121DL2-025.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DL2-025.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121DL2-025.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DL2-025.0000
Related LinksDSC1121DL, DSC1121DL2-025.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DL2-025.0000 Details Description
Related parts for DSC1121DL2-025.0000
FLEX CABLE - AFG05A/AF05/AFE05T datasheet.pdf
CONN DIN R/2 MALE 32CKT datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
THERMAL PAD 10X10X5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf