Silicon Labs 510FBA125M000BAGR
510FBA125M000BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA125M000BAGR
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA125M000BAGR.pdf
Availability of 510FBA125M000BAGR
QUANTITY
510FBA125M000BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA125M000BAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA125M000BAGR
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA125M000BAGR
Related Links510FBA12, 510FBA125M000BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA125M000BAGR Details Description
Related parts for 510FBA125M000BAGR
IC REG LDO ADJ 5A TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
IC LATCH D-TYPE 9BIT BUS 24-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf