Silicon Labs 510FBA148M500AAG
510FBA148M500AAG picture photo
Mfg. Part Number
510FBA148M500AAG
Brief Description
OSCILLATOR XO 148.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA148M500AAG.pdf
Availability of 510FBA148M500AAG
QUANTITY
510FBA148M500AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA148M500AAG
Internal Part NumberEIS-510FBA148M500AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA148M500AAG
Related Links510FBA14, 510FBA148M500AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA148M500AAG Details Description
Related parts for 510FBA148M500AAG
LED 5MM GAP GREEN RT ANG HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 16POS JPT BLACK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4A TSMT3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf