Silicon Labs 510FBA200M000AAG
510FBA200M000AAG picture photo
Mfg. Part Number
510FBA200M000AAG
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA200M000AAG.pdf
Availability of 510FBA200M000AAG
QUANTITY
510FBA200M000AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA200M000AAG
Internal Part NumberEIS-510FBA200M000AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package50
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA200M000AAG
Related Links510FBA20, 510FBA200M000AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA200M000AAG Details Description
Related parts for 510FBA200M000AAG
MOSFET RF N-CH 26V 20W TO-272-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
BASIC SW MOLDED TERMINAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf