Silicon Labs 510FBA212M500BAGR
510FBA212M500BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA212M500BAGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA212M500BAGR.pdf
Availability of 510FBA212M500BAGR
QUANTITY
510FBA212M500BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA212M500BAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA212M500BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA212M500BAGR
Related Links510FBA21, 510FBA212M500BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA212M500BAGR Details Description
Related parts for 510FBA212M500BAGR
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CABLE USB B-B MALE 2M 2.0 VERS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 125VAC 32VDC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 4.5A Lighting 9-SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
VARISTOR 10MM EPOXY 1.5KA 24.3V datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf