Silicon Labs 511ABA106M250AAG
511ABA106M250AAG picture photo
Mfg. Part Number
511ABA106M250AAG
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
511ABA106M250AAG.pdf
Availability of 511ABA106M250AAG
QUANTITY
511ABA106M250AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 511ABA106M250AAG
Internal Part NumberEIS-511ABA106M250AAG
Standard Package50
SeriesSi511
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511ABA106M250AAG
Related Links511ABA10, 511ABA106M250AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
511ABA106M250AAG Details Description
Related parts for 511ABA106M250AAG
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 10POS .156 NAT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX3 5A 250V datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 14" 9S FIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf