Vishay/Sprague 511D336M100CD5D
511D336M100CD5D picture photo
Mfg. Part Number
511D336M100CD5D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
33UF 100V 10X16 105C RAD
Datasheet Download
511D336M100CD5D.pdf
Availability of 511D336M100CD5D
QUANTITY
511D336M100CD5D Order Process
Ship out your order
Specifications of 511D336M100CD5D
Internal Part NumberEIS-511D336M100CD5D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511D336M100CD5D
Related Links511D336, 511D336M100CD5D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
511D336M100CD5D Details Description
Related parts for 511D336M100CD5D
FIXED IND 220UH 1.19A 384 MOHM datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 32 POS .177 SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 11KEY 32TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf