Vishay/Sprague 511D476M100CG4D
511D476M100CG4D picture photo
Mfg. Part Number
511D476M100CG4D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
47UF 100V 10X20 105C RAD
Datasheet Download
511D476M100CG4D.pdf
Availability of 511D476M100CG4D
QUANTITY
511D476M100CG4D Order Process
Ship out your order
Specifications of 511D476M100CG4D
Internal Part NumberEIS-511D476M100CG4D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package410
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511D476M100CG4D
Related Links511D476, 511D476M100CG4D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
511D476M100CG4D Details Description
Related parts for 511D476M100CG4D
IC FPGA 64 I/O 84PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 13MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
IC NVSRAM 16KBIT 35NS 28SOIC datasheet.pdf
REFLECTOR HARD ACRYLIC FOR E3Z datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 4.63V 8-UDFN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 60 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2W datasheet.pdf