Silicon Labs 511FBA125M000BAGR
511FBA125M000BAGR picture photo
Mfg. Part Number
511FBA125M000BAGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
511FBA125M000BAGR.pdf
Availability of 511FBA125M000BAGR
QUANTITY
511FBA125M000BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 511FBA125M000BAGR
Internal Part NumberEIS-511FBA125M000BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi511
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511FBA125M000BAGR
Related Links511FBA12, 511FBA125M000BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
511FBA125M000BAGR Details Description
Related parts for 511FBA125M000BAGR
FIXED IND 27UH 80MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
METRAL RCT RA PF 4X12 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V HDR /CLIP DR 30AU datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING CLEAR 1=250FT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 23A TO220-2 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf