Preci-Dip 514-83-388M26-001148
514-83-388M26-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-83-388M26-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 388POS GOLD
Datasheet Download
514-83-388M26-001148.pdf
Availability of 514-83-388M26-001148
QUANTITY
514-83-388M26-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-83-388M26-001148
Internal Part NumberEIS-514-83-388M26-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package15
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)388 (26 x 26)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-83-388M26-001148
Related Links514-83-388, 514-83-388M26-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-83-388M26-001148 Details Description
Related parts for 514-83-388M26-001148
POWER STRIP 13.75" 6OUT 6'COR datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 110V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 2W datasheet.pdf
SGE-245-4-2190 02000M SFTY EDGE datasheet.pdf
ISOLATOR FREE SPACE 1550NM CA datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 12POS .100" datasheet.pdf
KEX11(C)D D datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf