Preci-Dip 514-87-357M19-001148
514-87-357M19-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-87-357M19-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 357POS GOLD
Datasheet Download
514-87-357M19-001148.pdf
Availability of 514-87-357M19-001148
QUANTITY
514-87-357M19-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-87-357M19-001148
Internal Part NumberEIS-514-87-357M19-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package21
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)357 (19 x 19)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-87-357M19-001148
Related Links514-87-357, 514-87-357M19-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-87-357M19-001148 Details Description
Related parts for 514-87-357M19-001148
FUSE CERM 150MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
SW KEYBRD MOD 1BUTTON SPST BLK datasheet.pdf
FERR PWR 1.18K OHM 10A 1280 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE RED datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
DEV BOARD RTC4 CLICK datasheet.pdf
MF SR CRIM TRM M SIL 8AWG datasheet.pdf