Preci-Dip 514-87-504M29-001148
514-87-504M29-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-87-504M29-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 504POS GOLD
Datasheet Download
514-87-504M29-001148.pdf
Availability of 514-87-504M29-001148
QUANTITY
514-87-504M29-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-87-504M29-001148
Internal Part NumberEIS-514-87-504M29-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package13
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)504 (29 x 29)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-87-504M29-001148
Related Links514-87-504, 514-87-504M29-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-87-504M29-001148 Details Description
Related parts for 514-87-504M29-001148
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 140MA 1.5 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf