Preci-Dip 514-87-560M33-001148
514-87-560M33-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-87-560M33-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 560POS GOLD
Datasheet Download
514-87-560M33-001148.pdf
Availability of 514-87-560M33-001148
QUANTITY
514-87-560M33-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-87-560M33-001148
Internal Part NumberEIS-514-87-560M33-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package12
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)560 (33 x 33)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-87-560M33-001148
Related Links514-87-560, 514-87-560M33-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-87-560M33-001148 Details Description
Related parts for 514-87-560M33-001148
RELAY SSR SPST 10A@530VAC PHASE datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 960MA 250 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 1POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM datasheet.pdf