Vishay/Sprague 515D475M063JA6AE3
515D475M063JA6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
515D475M063JA6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4.7UF 63V 5X11 85C RAD
Datasheet Download
515D475M063JA6AE3.pdf
Availability of 515D475M063JA6AE3
QUANTITY
515D475M063JA6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 515D475M063JA6AE3
Internal Part NumberEIS-515D475M063JA6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)515D475M063JA6AE3
Related Links515D475M, 515D475M063JA6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
515D475M063JA6AE3 Details Description
Related parts for 515D475M063JA6AE3
FUSE BRD MNT 2MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES .62 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 64MA 11 OHM TH datasheet.pdf