Vishay/Sprague 516D336M025JL7BE3
516D336M025JL7BE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D336M025JL7BE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
33UF 25V 5X12 85C AXI
Datasheet Download
516D336M025JL7BE3.pdf
Availability of 516D336M025JL7BE3
QUANTITY
516D336M025JL7BE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D336M025JL7BE3
Internal Part NumberEIS-516D336M025JL7BE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D336M025JL7BE3
Related Links516D336M, 516D336M025JL7BE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D336M025JL7BE3 Details Description
Related parts for 516D336M025JL7BE3
IC NVSRAM 1MBIT 45NS 48SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 36POS datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TXRX DWDM 10X50GHZ APD XFP datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf