Vishay/Sprague 516D475M050JL6AE3
516D475M050JL6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D475M050JL6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4.7UF 50V 5X12 85C AXI
Datasheet Download
516D475M050JL6AE3.pdf
Availability of 516D475M050JL6AE3
QUANTITY
516D475M050JL6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D475M050JL6AE3
Internal Part NumberEIS-516D475M050JL6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D475M050JL6AE3
Related Links516D475M, 516D475M050JL6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D475M050JL6AE3 Details Description
Related parts for 516D475M050JL6AE3
MOSFET N-CH 55V 131A D2PAK datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID PE BLACK datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ1 M20 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
RES 243 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.04A 140 MOHM datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 0DB datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf